• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

Akıllı Saat Samsung Gear S - Akıllı Kol Saati

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Samsung’un yeni nesil akıllı saat cihazı olan Gear S daha Kasım ayındaki çıkışına hazırlanırken, hiç tahmin edilmeyen bir yerden, internet tarayıcısı Opera’da destek aldı. Opera’nın mobil cihazlar için tasarlanmış ufak internet tarayıcısı Opera Mini, Samsung Gear S akıllı saatte kullanılabilecek.

Firmanın ilk tamamen özgür akıllı saati olan Gear S, SIM kart desteği ile 3G bağlantıya imkan veriyor. 2 inçlik kavisli ekranın kullanıldığı akıllı saat 480 x 360 piksel çözünürlüğe sahip.

Çift Çekirdekli İşlemci

Tamamen gerçek bir saat gibi görünen bu akıllı saatte, 1 GHz hızında çift çekirdek işlemciye yer verilmiş durumda. 512 MB RAM konumlandırılan cihaz, aynı zamanda 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazda ayrıca 300 mAh batarya ve 2 gün pil ömrü gibi özellikler mevcut.

Kalp hızını ölçen bir sensörün yerleştirildiği akıllı saat ayrıca IP67 sertifikası sayesinde suya karşıda dayanıklı. 2G/3G şebekelerini destekleyebilen akıllı saat, Bluetooth 4.1, Wi-Fi a/b/g/n, GPS/GLONASS, ve USB 2.0'a sahip.

Ses komutlarıyla da kontrol edebildiğiniz akıllı saatte birçok farklı renkseçeneği kullanıcıya sunulmuş durumda. Tizen işletim sistemiyle çalışan akıllı saat Ekim ayında dünya çapında satışa sunulacak.

Bir Tizen işletim sistemli akıllı saat üzerindeki ilk internet tarayıcısı olacak olan Opera Mini saat tarayıcısı, özellikle küçük ekranın kullanımı düşünülerek düzenlenmiş. Mesela Opera Mini’nin Speed Dial özelliği, dokunmatik ekranda büyük butonlar ile sunulmuş. Ekranda açılan web sitelerinde metinleri yaklaştırmak için ekrana çift tık veya parmakla sıkıştırma hareketi kullanılabiliyor. Sayfalarda ileri ve geri hareketler ise ekranda parmakla kaydırma yaparak mümkün olacak.

Opera Mini’nin Smart Page özelliği ile Gear S’de en sık ziyaret ettiğiniz sayfalara kolayca erişebilecek, hatta sosyal medya sitelerini de saatinizden kolayca kontrol edebileceksiniz. Ayrıca web sayfalarını daha sonra okuyabilmek için kaydetme özelliği de bulunacak. Opera Mini otomatik kalite düşürmesi yaparak, siteleri %10 boyutuna kadar sıkıştırabiliyor. Böylece çok imajlı sayfalarda bile enerji harcaması minimuma iniyor.

 
Son düzenleme:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Samsung Gear S Resimleri

Bu modelini ya da yeni modeli olan Gear S2'yi her an alabilirm. :) 

Top