• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Magazin Seda Sayan'ı Çıldırttılar

Papatya

My everything.
V.I.PKendisiyle ilgili bildiri yayınlayan kadın örgütlerinden iki temsilciyi konuk eden Sayan, "Siz kimsiniz de Türkiye'nin en güvenilir ismini karalıyorsunuz?" dedi.

Seda Sayan bir ilke imza attı ve eşi Fatma Şen'i balkondan atmakla suçlanan Çetin Şen'i Tv8'deki programına çıkardıktan sonra kendisiyle ilgili bildiri yayınlayan kadın örgütleri temsilcilerini programında ağırladı.

Geçen günlerde Çetin Şen, Sayan'ın programında karısını evde sevgilisiyle bastığını açıklayınca İstanbul Feminist Kolektif, Filmor, Kadav, Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği, Mor Çatı ve Sosyalist Feminist Kolektif, ortak açıklama yaparak "Kadın cinayetlerinden haberiniz var mı Seda Sayan?"diye sordu. Sayan dün de canlı yayında kadın örgütü temsilcileri Hasbiye Günaçtı ve avukat Funda Ekin'le bir araya geldi.

Sayan, iki konuğuna "Madem bu kadar olaya vakıfsınız, örgütlüsünüz. Bana saldıracak noktaya kadar geldiniz. Fatma Şen'i buraya çağırıyorum, 'Neden boşanmıyorsun?' diye soruyorum.

"GEREKSİZ TARZANLIK YAPMAYIN"

Bana 'Dava açamıyorum, avukatlar para istiyor' diyor. Madem avukatsınız, neden bu kadını boşamıyorsunuz?" diye sordu. Örgüt temsilcilerinin "Parasız avukat değiliz, o bizden önceki süreç" cevabı üzerine Sayan, çılgına döndü ve şöyle konuştu:

"Böyle gereksiz tarzanlık yapmayın. Sosyal medyada böyle bir şey var. Sizi buraya çağırmasam benim gibi bir kadını, Türkiye'nin en güvenilir ismini karalıyorsunuz. Ne münasebet efendim? Seda Sayan 'Cinayetlerden haberin var mı?' diyorsunuz.

Siz kim oluyorsunuz da bunu soruyorsunuz? Benim donanımım keşke sizde olsa. Siz bana sosyal medyadan edepsizce saldırdınız ve beni çok üzdünüz." Kadın örgütleri temsilcileri de Sayan'a "Bunu saldırı olarak algılamayın. Bizim saldırımız size değil, erkeklere... Siz kötü bir program yapıyorsunuz demiyoruz ama konu sizin programınızda geçtiği için açıklama yaptık" diye konuştu. Bunun üzerine Sayan, "O zaman kurumunuzdaki ve beraber yürüdüğünüz arkadaşlarınızı dengeleyiniz" yanıtını verdi.

 
Top