• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

sen gittikten sonra

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Kelimelerin kenarında duruyorum aklımın kıyısında ve bir ışığın içinde yanıyorum sana her baktığımda. Sözlerim intiharın eşiğinde bütün cümlelerim katledildi. Senden sonra konuşmak ne demek nefesim bile kesildi….


Sen hiç bilmediğim şehirlere gidiyorsun hiç görmediğim yollardan geçiyorsun üşüyorum. Gittikçe uzaklaşıyorsun kalbimden hissediyorum. Üstelik o şehirler seni içine alıyor seni kendine saklıyor benden uzak bütün köyleri nefrete buluyorum zihnimde.

Uyanıp kendim oluyorum gün ışığında etrafımda insanlar dolaşıyor onlarla konuşuyorum. Her şey yolunda sayılıyor sanılıyor… Gece çöküyor sonra gözlerime deliriyorum….

Sen yoksun ya; ben bunca kelimeyle ne yapacağımı bilemiyorum….

Gece üstümde dolanıyor güneşe kadar içim katrana bulanıyor. Demek gece bile kendini kanıtlıyor… Susuyorum çığlık atsam kim duyar?

Sen şimdi bir ateşböceğinin sesine dalmış beni kavuran aynı karanlıkta mum ışığında kendini dinliyorsun yüzünde tebessüm ruhun sakin…

Yine Eylül yine hüzün…
Sanki Şubat olsa gitmeyeceksin laf işte benimki! Mevsimlere buluyorum suçu hala koynumda saklıyorum resmini ellerim sertleşir geceleri tırnaklarımı geçirmekten kendime.

Şarkılar gibi fal tutuyorum günlerden. Bu Salı diyorum ararsın… Aramazsan küfür ediyorum bahtıma Perşembe gelirsin sayıyorum.

Pencereden ve ömrümden dışarı bakıyorum hep fırtına! Ben ki severdim yağmuru karı; ona bile küsüm senin hatırına….

Şimdi kelimelerim vuruyor kendini yatak odamda. Hiçbir sevişmeyi kabul etmiyor bedenim ıssız yaşıyorum aklım hep o gittiğin yollarda. Meczubum senin hayalinle çırılçıplak dolaşıyor ruhum sokaklarda….
 
Top