• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

Septik Bir Kαdın

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Hayırlısı olsun hakkında canimm Rabb'im yükünü hafifletsin dert sıkıntı vermesin sana o yolda 😘

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
Aradan çok uzun yıllar geçmiş gibi,sanki biz hiç yakın olmamışız gibi,hep böyle yabancıymışız gibi bir gülümseme var yüzünde. Sana ağladığım günleri,seninle uyuyakaldığım geceleri özledim. Şimdi ; hiç mi kimsen yok? sorusuna ''bilmiyorum'' diyorum.

Sen, o ışığı söndürüp tüm kapıları kapattın.
Kapattığın ışık sadece bir odaya mı yoksa kocaman bir dünyaya mı aitti?

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
derin boşluğa uzun bir el bırakıyorum parmak uçları morarmış,cama değen. porselen bir vazo gibi kırılan,kum gibi dağılan,sonsuz bir boşluğun yalan perdesi..uzattığım o eli kesen vazo parçaları,etrafa saçılan umutlar ve her zaman sonsuz bir yalan.

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
eğer dinleseydiniz, size o sonsuz uçurumun ardından tekil şahıs hikayelerimi dinletebilirdim
ama dinleseydiniz..
o kadar yoktunuz ki
o kadar yoksundunuz ki
bağırsam duymaz, anlatsam dinlemez,anlamazdınız.
siz, üzerinizde dolaşan o kapkara bulutları dağıtıverirsiniz ellerinizle
belki anlatmak ve anlamak bir iletişim yöntemi olmaktan çıkmıştı.
şimdi hiçbirimiz kendimizi bile anlayamıyoruz,
sizinle ilgili herşey ruh karartıcı..

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
Hep mi sıkıntı arar insan?

Derdi tasası olsun istemez ,
yine de arar.

Öyle bir zaman gelir ki , zamanla birlikte sorunlar da üst üste gelir.
Hatta belki bir off! çeksek şu karşıdaki dağları yıkabiliriz. Olur ya o dağları üzerimize yıkar,altından da kalkar,çıkarız.
Zaten en büyük mesele de bu..
Ezilmez dipdiri devam edebilirsen senden iyisi yok.
Kalkamazsan o dağların altından,sende yıkılırsın. Hayattan kopar,başkası olursun.
Her zaman güç güzeldir,iyi hissettirir. Daha da güzel olanı o gücü doğru yerde kullanabilmek. Ne kadar zor şeyler yaşarsan o kadar güçlü olursun. Gücünün farkına varabilmen için yaşaman gerek.

Bir pencereyi her zaman açık bırakın,
Hüznü,kederi,mutluluğu,mutsuzluğu oradan izleyin. Köprünün sonu sadece o pencereden görünüyor.