• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi katılıma davet ediyoruz...

sevgiliyi ancak o uyurken sevebilmek ..

potito

Aktif
1.sevgiliyi ancak o uyurken sevmeye "cesaret edebilme" durumudur.

öyle zannediyorum ki, evladını uykusunda öpüp okşayan anne-babanınkiyle aynı hissiyatı uyandırır kişide.

bazı anneler ve babalar çocuğunu türlü nedenlerle içinden geldiği gibi kucaklayamazlar. anne gün içinde çok azarlamıştır yavrusunu yüzü yoktur sevgisini göstermeye yahut mutsuzdur; eşine karşı güç gösterebileceği, içindeki otorite açlığını bir nebze doyurabileceği bir şey olarak görüyordur belki çocuğunu.*
babalar zaten genel itibariyle gösteremez evlatlarına sevgilerini malumunuz; babalığın ağırlığı, yine o otorite durumu hatta bazen gelenek görenekler gibi sebepler sayılabilir elbette.
ancak sevgi öyle bir şeydir ki, kırık bir fay hattı arar kendine, çıkmak ister dışarı. her zaman deprem yaratmak için değil elbette bazen de salt bir saç okşaması, tatlı bir öpücük için arar o kırık fay hattını.

sevgiliyi ancak o uyurken sevebilmek de, aşağı yukarı o anneler ve babalarınki gibi buruk ama büyük bir sevgi barındırır içinde.

üst üste eşeklikler yapılmış, sevgilinin güzel kalbi defalarca kırılmış, bir daha yapmayacağımlar sayısız kere yenmiştir belki de. kısacası, sizin tarafınızdan defalarca incitilmiştir dünyada en çok sevdiğiniz insan. ee haliye bundan sonra defaatle kırılmış bir kalbin sahibine sevildiğini söylemek nasıl zordur tahmin ederseniz.

o uyurken, çocuğunu uykusunda seven bir anne gibi şefkat doludur ona yönelen sözcükler ve bir babanınki kadar sağlamdır sevgi. belki uyuyor diye vicdanınız da rahattır, defalarca kızaran yüzünüzü göremez çünkü, karşılık veremez; utancınızı sözüyle, bakışıyla hatırlamazsınız kısa bir süreliğine.

kilometrelerce uzaktaki sevgili bile, kırmışsanız kalbini, en güzel uykusunda sevilir. neydi şu söz; dudaklar sussa da kalbin yüz dili vardır. yüz ayrı dille, sabaha kadar haykırırsınız sevginizi, belki hakim olamaz parmaklarınıza yazıverirsiniz bir kısamesaj ya da mail işte ne bileyim.

cesaretiniz yoksa, en güzel uykusunda seversiniz sevgilinizi.
 
Top