• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Tatlı Tuzlu Kurabiyeler

Papatya

I always believe in miracles...
V.I.P


Kurabiyeler çok sert oluyorsa

Kullandığınız margarini biraz arttırınız. Tip 1, Tip 2 diye adlandırdığınız unları paçal yapınız. Kurabiye hamurunu çok fazla yoğurmayınız, lastiklenen hamur kurabiyelerin sert olmasına yol açar.


Kurabiyeleriniz aşırı kırılgan oluyor, ele alınmıyorsa....

Kullandığınız yağ miktarını kontrol ediniz, fazla olabilir. Eğer dökme bisküvi yapıyor iseniz çırpma süresi ve yumurta akı fazla olabilir.


Pataşu ve eklerinizin daha lezzetli olmasını istiyorsanız

Pataşu ve ekler yapımında pastacılık sektörünün likiti sudur. Tüm dünya ülkelerinde formülasyonu aynı olan bu çeşidin tek farklı yanı Avrupa da süt, bizde su kullanılmasıdır. Kaynatma esnasında su yerine süt kullanıldığında pataşularınızın içi daha beyaz olacak ve lezzeti de bir o kadar artacaktır.


Pişirdiğiniz ekler ve pataşular çöküyorsa

Ekler ve pataşu pişirilirken fırın kapaklarının ilk 20 dakika açılmaması gerekir. Fırının 220 derece olmasına dikkat edilmelidir.

Tuzlu kurabiyelerin lezzetinden memnun değilseniz

Tuzlu kurabiye hamurunu daha cazip hale getirmek için içerisine beyaz peynir veya kaşar peyniri rendelenebilir. Maydanoz, kekik gibi lezzet arttırıcılar kullanılabilir. Bütün yumurta yerine sadece yumurta sarısı ve hafif sirke kullanabilirsiniz.

 
Top