• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Toplantılarda Yüksek Otorite Sağla

Suskun

V.I.P
V.I.P

Toplantılarda Yüksek Otorite Sağla
Toplantılar sırasında daha yüksek bir otorite sağlamak için işe sorunun nerede olduğunu anlamaya çalışarak başlayın.

Toplantılardaki başarının en önemli sırrı hükmetmek değil, akıcı bir şekilde konuşmak, olaylara hâkim olmak ve özgün bir kişi olabilmektir. Aşağıdaki stratejileri uygulayarak dinleyicilerinizin dikkatini çekebilirsiniz:

Daha az duraklayın


Konuşmanız sırasındaki ‘ımmmm’lar gergin olmasanız bile öyle görünmenize neden olur. Bir arkadaşınız ya da eşinizin karşısında pratik yaparak ihtiyacınız olan kelimeleri önceden belirleyebilirsiniz.

Kararlı olun


Elinizdeki malzemelere hükmedin. Zor soruları tahmin etmek ve cevaplarına hazır olmak gibi… Toplantı öncesi anahtar noktaları belirleyin ve derli toplu bir şekilde anlatın. Aynı zamanda hata yapmaktan korkmayın, dikkatinizi dağıtmaktan ve özgüveninizi baltalamaktan başka bir işe yaramaz.

Güler yüzlü olun

Kendinizi bir toplantıya değil de bir ev partisine ev sahipliği yapıyormuş gibi düşünün. Bu, rahatlamanızı sağlayacak ve kendinizi tehdit altında hissetmenizi engelleyecektir. Canlı ama yüksek olmayan bir sesle konuşun ve dinleyicilerinizle (yani misafirlerinizle) göz teması kurun.
 
Top