• Merhaba Ziyaretçi
    "En Güzel Ekran Resmi Yarışması" içiin anket açıldı. İlgili ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Volvo Concept 26 ile Akıllı Otomobil Üretiyor

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sürücüsüz ve akıllı arabalar 2017 den itibaren hızla hayatımıza girmeye başlıyor. Şu an yollarda sürücüsüz otomobiller çok nadiren de olsa görünüyor ancak bu teknolojik araçların bizim gibi geri kalmış ülke yollarında gezebilmesi için henüz erken. Akıllı araçların hareketleri için son derece iyi trafik çizgileri, işaretler ve geniş yollara ihtiyaçları var.

Volvo'da bu yarışta geri kalmayıp Concept 26 modeli ile akıllı otomobillerini 2017 yılında yollarda görüneceğini vadediyor. 2017 yılında İsveç yollarında 100 kadar Concept 26 otomobilin olacağı belirtilmiş.

Concept 26'nın üç ayrı kullanım modu otomobildeki zamanı mümkün olduğunca anlamlı hale getirmek için özel olarak tasarlandı. Sürücünün sürüş yapmayı ya da sürüşü otomobile bırakmayı seçmesine bağlı olarak, iç bölüm dönüşerek mükemmel ortamı yaratma peşinde.

Concept 26 modelinin ilk görüntüleri...

Drive (Sürüş)

Sürücü bütünüyle sürüşü kontrol ettiğinde, sadece açık bir yolda sürüş zevkinin tadını çıkarabiliyor.


Create (Çalışma)
Koltuk direksiyon simidinden uzaklaşarak sürücüye telefon etmek, email yazmak ya da film ve TV dizisi izlemek için alan sağlıyor.


Relax (Dinlenme)
Koltuk yatırılmış olarak sürücü bir süre dinlenebilir ve sadece yolculuğun tadını çıkarabilir.Alttaki videoda Volvo IntelliSafe otomatik Pilot 2017 görüntülerini izleyebilirsiniz.
 

Benzer konular

Top