• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

WhatsApp Yeni Özellikleri Muhteşem

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
WhatsApp'ın bu ay içinde sunduğu iki Adımlı doğrulama özelliğini BURADA tanıtmıştık. Bu güzel özellikle birlikte yeni sürümle birlikte aşağıdaki özelliklerin bir kısmı geldi bir kısmı da gelmek üzere. Bunlar daha çok mesaj attığınızda gerçekleşecek işlemlerdeki değişimler. İşte çok beğeneceğiniz yeni WhatsApp özellikleri...


* Mesajlaştığınız kişinin konumu görülebilecek

Bir milyarı aşkın abonesi bulunan Whatsapp'a kimsenin beklemediği bomba bir özellik geliyor. Artık mesajları attığınız zaman hemen sonrasında kullanıcıların konumlarının mesajlaştığı kişiler tarafından görülmesine imkan sağlayacak. Yani artık karşınızdaki kişi izin verdiği sürece o an nerede olduğunu görebileceksiniz.


* Whatsapp'ta mesajlar geri alınabilecek
Whatsapp'ın Android ve iOS için geliştirilen, sırasıyla 2.16.399 ve 2.17.3.28 nolu beta sürümlerinde karşılaşılan bu özelliklerden ilkinin adı, "Mesajı Geri Alma".

Çoğumuzun başına gelen ve "keşke o mesajı gitmeden geri alabilseydim" dedirten türden olaylar artık tarihe karışıyor. WhatsApp'ın bu yeni sürümüyle beraber eğer gönderdiğimiz mesaj karşı taraftaki kişiye ulaşmadıysa (çift tik olmadıysa), geri almamız artık mümkün olabilecek.


* WhatsApp'ta ekran görüntüsü alındığında karşı taraf bilecek
Whatsapp'a gelmesi beklenen bir diğer özellik ise pek çok kullanıcının canıcı sıkacağa benziyor. Eğer mesajlaştığınız ekranın görüntüsünü almaya çalışırsanız yakın gelecekte bu durum bildirim olarak karşı tarafa iletilecek.

Instagram, Snapchat ve Periscope gibi uygulamalar, ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bir bildirim gönderiyor. Bu özelliğin Whatsapp için de yapılacağı iddiası ortaya çıktı. Bu özellik, konuşma pencerelerinde ekran görüntüsü alındığında karşı tarafın bundan haberdar olmasını sağlıyor. Gündeme gelen bir iddiaya göre Whatsapp uygulamasında da bu sistemin kullanıma sunulacak. Bu sistem kullanıma sunulursa, Whatsapp konuşmalarından alınan ekran görüntülerinde karşı tarafa bildirimler gidecek. Whatsapp tarafından resmi olarak onaylanmayan bu güncellemenin ise Şubat sonrasında önce Beta kullanıcılarına sonra da tüm kullanıcılara sunulacağı ortaya çıkan iddialar arasında.


Uzun zamandır beklenen iki özellik geçtiğimiz günlerde resmen telefonlara geldi. Artık arkadaşınıza fotoğraf gönderirken bakın neler yapabileceksiniz?

* İnternet olmasada mesaj gönderiliyor
Whatsapp'ta internet bağlantınız kesilse bile artık mesaj gönderebileceksiniz! Önceden internet yokken 'gönder' butonuna kullanıcılar tıklayamıyordu; artık internet yokken mesajlar atılabilecek ve internet gelir gelmez ilgili kullanıcıya düşecek.


* Artık Whatsapp'tan bir seferde 30 resim iletiliyor.
Normalde 10'dan fazla fotoğrafı karşı tarafa gönderebilmek mümkün değilken, Whatsapp yeni sürümle bu sayıyı 30'a çıkarmış durumda. Bu da kullanıcıları önemli bir sınırdan kurtarmış oluyor!


* Hareketli resimler destekleniyor
Önceleri iPhone'lara sunulan GIF arama ve gönderme özelliği artık Android telefonlara da geldi. Artık bu cihazlarda da hareketli görüntüleri kolayca arayıp arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz! Ancak gelen bir yenilik daha var ki bu herkesin işine fazlasıyla yarayacak! Ancak Whatsapp kullananlara kötü bir haberimiz de var


Son olarak WhatsApp bazı eski telefonlardan desteğini çekti. Bu telefonlar şunlar:

Whatsapp çok satan; ancak artık esamesi okunmayan telefonlara olan desteğini çekti. Bu telefonlardan desteğin çekilmesiyle Whatsapp da artık bu cihazlarda çalışmayacak. Peki hangi telefonlar Whatsapp'tan mahrum kalacak?

Artık WhatsApp, iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak. BlackBerry ve Nokia için ise farklı politikalar izlenecek. Android 2.2 sürümü ve aşağısı, başta iPhone 3GS olmak üzere iOS 6 ve aşağısı ve Windows Phone 7 ile çalışan akıllı telefonlar WhatsApp erişimine kapatıldı.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Ben de hic begenmedimmm surekli biseyler paylasip duruyolar. Sosyal medyadan, baskalarinin eglence fotolarindan uzak kalalim diye uğraşıyoruz ama gözümüze gözümüze sokuyorlar yetheeeerrrrrr :D
 

Top