• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Windows 7/8/10’da Giriş Şifresi Sıfırlama

Simurg

Bekle beni İstanbul
Özel üye
Birçok bilgisayar uzmanı parola korumalı bir bilgisayarı sıfırlayabilir ama bilgisayar parolasını kırmak için bazı şifre kurtarma araçlarını kullanmalısınız. Bu yazımızda Windows şifrelerini sıfırlamak için bazı popüler şifre kurtarma araçlarından bahsedeceğiz.

A – Ophcrack ile Windows Bilgisayarı Sıfırlama
Ophcrack yazılımı bazı algoritmaları kullanarak herhangi bir Windows şifresini kurtarabilen iyi bilinen bir şifre kurtarma aracıdır. Bu program biraz yavaş bir program ve işlemi gerçekleştirmek birkaç saat sürebilir. Ama deneyebilirsiniz.

1 – Ophcrack yazılımının ISO görüntü dosyasını resmi web sitesinden indirin. (Ophcrack)

2 – ISO görüntü dosyasını bir flash sürücüye yazın ve önyüklenebilir bir disk oluşturun.

3 – Bilgisayarı sıfırlamak istediğiniz bilgisayara flash sürücüyü takın ve programın monitör ekranına yüklenmesini bekleyin.

4 – Devam etmek için “Ophcrack Graphic Mode – Automatic (Ophcrack Grafik Modu – Otomatik)” seçeneğini seçin ve Enter tuşuna basın.

5 – Ophcrack bilgisayarın parolasını sıfırlamaya çalışacak ve belirttiğimiz gibi parolayı sıfırlamak biraz zaman alabilir. Bu nedenle biraz bekleyin.

Programın eksilerinden bahsedecek olursak; Program eski bir program ve parolaları 8 karakterden daha fazla kullanamazsınız.
B – Birincil Disk Biçimlendirerek Windows Parolasını Sıfırlama
Bilgisayarınızda kaybetmeyi göze alamayacağınız değerli veriler varsa bu yöntem önerilmez. Bilgisayarınızı biçimlendirmeyi seçerseniz gerçekten de şifre sıfırlanır ama aynı zamanda birincil diskinizdeki tüm veriler de silinecektir. Bu nedenle bu yöntemi uygulamadan önce yedek almayı unutmayın.

1 – Windows işletim sistemi diskini takın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

2 – Kurulum işlemine devam etmek için ekranda Giriş butonuna tıklayın.

3 – Windows dosyalarını otomatik olarak yükleyecek. Size sorulduğunda “Şimdi Yükle”yi tıklayın.

4 – Talimatları takip edin ve işletim sistemini tekrar kurun.

Bilgisayarınız işlem sırasında birkaç kez yeniden başlatılacak ve bittiğinde şifrenin sıfırlandığını göreceksiniz. Bu seçeneğin bazı eksileri var. Bunlar; Kesinlikle veri kaybı olacak ve Bilgisayarınızda önemli veriler varsa bu yöntem tavsiye edilmez.
C – Parola Sıfırlama Yazılımı ile Windows Bilgisayarı Sıfırlama
Herhangi bir Windows bilgisayarda veri kaybetmeden sıfırlama yapmadan isterseniz bunu başarmanın en güvenli yolu iSeePassword – Windows Password Recovery Pro programını kullanmaktır. Bu tüm Windows bilgisayarlarında herhangi bir parola uzunluğunu sıfırlama aracıdır. Temel olarak ana bilgisayarınızın kilidini açmak için kullanabileceğiniz bir USB sürücü veya CD ile bir şifre sıfırlama diski oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıca bilgisayarınıza doğrudan bu araçtan yeni yönetici hesapları ekleyebilirsiniz. HP, Dell, Asus, Toshiba ve benzeri tüm markalı bilgisayarlar için geçerlidir. HP dizüstü bilgisayarı kullanıyorsanız ve HP oturum açma parolasını unuttuysanız bu yazı size yardımcı olacaktır. Dahası Windows 7/8/10 gibi her Windows bilgisayarıyla ve hatta daha eski Windows sunucularıyla birlikte çalışır. Yerel, yönetici ve Microsoft profilleri gibi her türlü hesaptan şifreleri sıfırlayabilirsiniz.


iSeePassword Yazılımı İle Windows 7/8/10 Şifre Sıfırlama
1 – Programı resmi web sitesinden indirin ve yönetici haklarına sahip bir bilgisayara kurun. Sonra kullanıcı arayüzünü görmek için aracı çalıştırın ve boş bir CD veya USB sürücüyü takın.

iSeePassword – Windows Password Recovery Pro Resmi Web Sayfası (Windows Password Recovery - Recover Local Password for Windows 7,8,10)

2 – Açılır simgesini tıklayarak cihazınızın adını seçin ve USB sürücü kullanıyorsanız “Burn USB (USB’ye Yaz)” seçeneğini veya kompakt bir disk kullanıyorsanız “Burn CD/DVD (CD/DVD yaz)” seçeneğini tıklayın.

3 – Parola sıfırlama diskini takarak kilitli bilgisayarı iSeePassword programıyla önyükleyin. Program giriş ekranı açıldıktan sonra hangi Windows sürümü kullandığınız ve şu anda kilitli kullanıcı adı gibi program tarafından istenecek bilgileri doldurmanız yeterlidir.

Son olarak “Reset Password (Şifre Sıfırla)” seçeneğine tıklayın. Şifre sıfırlama disketini çıkarın ve bilgisayarınızı normal şekilde yeniden başlatın.
Sonuç

iSeePassword programının çok güçlü olduğu ve içindeki herhangi bir veriye zarar vermeden korumalı bir bilgisayardan her türlü şifreyi sıfırlayabileceği belirtilmelidir. Sayısız bilgisayar ve dizüstü bilgisayar markası üzerinde test edilmiştir ve tüm sistemlerde başarılı bir şekilde çalışılmıştır.
 

Top