• Arkadaşlar, bu sıralar imgur üzerinden gösterilen resimlerle ilgili proxy sorunu var sunucu kaynaklı.. Sorunun çözümünü arıyoruz geçici bir sorun olduğunu varsayıyorum....

Windows 7 Aktivasyon Sorunu ve Çözümü

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 7'nin öğrenci sürümünü yeniden kuranlar, Product Key Invalid yani ürün anahtarı geçersiz hatasıyla karşılaşan kullanıcılar oldu.

Çıkan hata kodu 0xC004f061 oluyor ve "The Software Licensing Service determined that this specified product key can only be used for upgrading, not clean installations " uyarısı çıkıyor. Yani yazılım lisanslama hizmeti, belirtilen ürün anahtarının sadece güncelleme için kullanılabileceğini gösteriyor.

Microsoft destek forumlarında benzer bir durumla karşılaşan kullanıcılara ne yapmaları gerektiği detaylı bir şekilde anlatıldı.

Başlat menüsü altında arama kısmındaki, boşluğa Regedit.exe yazarak çalıştırın.

Açılan kayıt defteri editöründe:

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/

Kısmını bulun ve MediaBootInstall'un değerini "1″ den "0″a değiştirin ve kayıt defterini kapatın.

Başlat menüsüne cmd yazın ve enter'a basmadan bekleyin. Burada Command'ı görünce sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın ve UAC ekranını onaylayın.

Açılan komut satırı ekranında slmgr /rearm yazın, enter'a basın ve bekleyin. "Command completed successfully" mesajıyla karşılaşacaksınız. Bilgisayarı yeni başlattıktan sonra Bilgisayarım ikonuna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Buradan "Ürün anahtarını değiştir" seçeneğini seçin.

Kaynak: Chip
 

Top