• Merhaba Ziyaretçi.
    "Çiçek " konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.
    Sizi, ankette oy kullanmaya davet ediyoruz...

Yağ Bezelerine Doğal Çözümler

AybüKe

Şimdi Onlar Düşünsün
V.I.P
Üye adı stili
Üye rütbe stili
Bal sirke yağ bezeleri yoksay!
Pek çok insanın ortak problemi vücutta çıkan yağ bezelerine karşı evde yapılacak balla buğday unu karışımı ilaç gibi geliyor...


Daha çok kulak arkası, yüz veya sırtta oluşan yağ bezelerine evde yapılabilecek doğal çözümler çare oluyor. İşte o doğal ilaçlar...
Buhar: Buhar, ısı ve nem yağ bezesinin yumuşamasına ve kaybolmasına yardımcı olur. Havluyu buharda ısıtarak bezenin üstüne kompres yapın. Sıcak kompresi gün içinde 20-30 dakikalık sürelerde 3-4 defa uygulayın. Çay Ağacı Yağı: İltihabı önleyici ve bakterileri temizleyici özelliği vardır.
Çay ağacı yağını gün içinde 2-3 kez direkt yağ bezesinin üstüne ve çevresine sürebilirsiniz.
Aloe Vera: Aloe vera jeli yağ bezesini yumuşatır ve iyileşme süresini kısaltır. Bir miktar jeli her gün düzenli olarak bezenin üstüne sürün.
Hintyağı: Yağ bezesine düzenli olarak hintyağı sürmek bezenin kısa sürede küçülmesini sağlar. Hintyağını bir parça pamuğa 4-5 damla damlatıp bezenin üstüne yerleştirin. Bunu gün içinde 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.
Sirke: Sirke özellikle enfeksiyon riski yüksek yağ bezesini temizlemek ve küçültmek için oldukça etkili bir çözümdür. Sirkeyi beze üzerinde sürdükten sonra gazlı bezle veya beze çok küçükse yara bandıyla kapatın. 3-4 gün bu şekilde beklettikten sonra yara bandını çıkarın ve bir parça pamuğu ılık suyla ıslatıp sirkeyi temizleyin.
Bu uygulamayı beze iyice temizlenene kadar tekrarlayın.
Bal: Cilt yüzeyinde kullanıldığında yaraların iyileşme sürecini hızlandıran bal yağ bezesi tedavisinde de kullanılabilir. Balı yoğun bir merhem kıvamına gelinceye kadar buğday unuyla karıştırın. 1 çay kaşığı bal için 1 çay kaşığı un yeterli olacaktır.
Daha sonra bu karışımı beze üzerine sürün ve üzerini kapattıktan sonra 1 gece bekletin

Takvim
 

Düş

Özel Üye
Özel üye
Şu maybelline age rewind concealer süngeriyle kullanilinca cok fena yag bezesi olusturuyormus. Süngeri cikarinca da pek cekici gelmiyor. Gonlum yine select cover up'a kaydi. Konunun bununla da alalasi yok ama..
Suyun icerisine bir kac damla dalin koyup sabah aksam pamukla biraz ovusturunca o minnak bezeler 3-5 gun sonra kayboluyor.
 

Top