• Merhaba Ziyaretçi
    Yarışma konusu belirlemek için açılan ankete BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de ankete oy vermeye davet ediyoruz...

Yeni Forum Sistemi ve Yenilikler

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kimse fark etmese de dün geceden itibaren artık forumda SSL Güvenlik Sertifikası kullanıyoruz. :D Linklerimiz https ile başlıyor ve artık chrome bu site güvenli değil demiyor. :P
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yer İmleri ve Kullanımı


Forumda yer imi kullanımı
Önemsiz gibi görünmesine rağmen bir nevi forumdaki küçük kütüphaneniz diyebileceğimiz bir özellik...

Yeni forumla birlikte yer imleri adı altında bir yenilik daha geldi arkadaşlar. Bu takip ettiğiniz ve her an elinizin altında olmasını istediğiniz konu ve mesajları derli toplu halde tutmanızı sağlayan bir özellik.

Konu veya mesajların içindeyken sağ üst köşede göreceğiniz küçük simgeye tıklayarak ilgili içeriği yer imlerinize eklemiş ve artık imlediğiniz içeriğe her an istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz şekilde bir işaretleme yapmış olursunuz.

Yer imi butonunun hemen solunda her mesajı sosyal ağlarda veya whatsapp vs yerlerde paylaşabileceğiniz bir de paylaşım butonu geldi. Buna tıklayarak ilgili konu veya mesajı istediğiniz alanda paylaşabilirsiniz.

Yer imine tıkladığınızda açılan pencereler imleri gruplandırmak ve ileride içerik çok fazla olduğunda kolayca aradığınıza ulaşmanızı sağlamak içindir. Bu alanları boş bırakabilirsiniz.

Yer imlerine çeşitli şekillerde ulaşmanız mümkün. Örneğin son eklediğiniz imler profil alanınızın hemen yanında ayrı bir sekme olarak görüntülenir.Tüm imlerinizi görmek için https://www.cerezforum.net/account/bookmarks linkini kullanabilirsiniz.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Cihaz Bildirimlerini Açmak ve İptal Etmek

Son güncelleme ile birlikte cihaz bildirimlerini aktif ederek forumda olmadığınızda cihazınıza bildirim alabilmektesiniz. Ancak bu durum bazen istenmeyen durumlara da neden olabilir. Bunu iptal etmek için;

  • Tarayıcı geçmişini silebilirsiniz.
  • Forumdan çıkış yaparsınız. (Giriş yaptığınızda yine bildirimler aktif olur)
  • En kolay yöntem ayarlardan bildirimi kapatabilirsiniz.
Bunun için Tercihler alanına girip "Bildirimleri iptal et" butonuna tıklamanız yeterlidir. Bir daha aktif edinceye değil cihazınız bildirim almaz.

2124
Bu bölümün hemen altında bulunan bölümden ise hangi bildirimleri alabileceğinizi tercih edebileceğiniz alan bulunmakta.

Sol taraftaki Bildirimler seçeneği forum üzerinden alınan bildirimler, sağdaki ise bildirimleri aktif ettiğinizde cihaz üzerinden alına bildirim seçeneklerini temsil etmekte. Bende tümü açık halde :)
2122
 
Top