• Merhaba Ziyaretçi
    "Yalnızlık" konulu fotoğraf yarışması için anket açıldı. Konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi ankete katılıma davet ediyoruz...

Zerdeçal ile diş beyazlatma

Papatya

V.I.P
V.I.P
Hepsi tek tek, defalarca denenmiştir.
Etki etmediği tarafımdan görülmedi.
Mükemmel sonuçlar için deneyin ve fikirlerinizi paylaşın. ❤
Her ne kadar günde 2 defa dişlerimizi fırçalasakta, onlara gerekli özeni göstermeye çalışsak da zamanla dişlerimizde lekeleri ve sararma oluşabilir. İyi haber şu ki sizlerle doğal diş beyazlatma yöntemlerini paylaşacağız.
Hazırlayacağınız bu karışımı güneş görmeyen, serin bir dolapta haftalarca saklayabilir ve günlük olarak kullandığınız diş macununuzla dönüşümlü kullanabilirsiniz. Macunun dişlerinize vereceği sarı renk sizi korkutmasın, uygulama sonrası bembeyaz dişleriniz olacak.
Malzemeler
-2 çorba kaşığı zerdeçal
-2 çorba kaşığı karbonat
-1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
Birinci adım
Bütün malzemeleri küçük bir kapta macun kıvamına gelene dek karıştırın.
İkinci adım
Yedek bulundurduğunuz bir diş fırçası yardımıyla hazırladığınız macunu normal rutininizde fırçaladığınız gibi dişlerinizi fırçalayın.
Üçüncü adım
Ağzınızı ılık su ile yıkayın ve bembeyaz dişlerinizin tadını çıkarın.
Not: Haftada 2-3 uygulama dereceli olarak beyazlığı arttıracak.
Evde uygulayabileceğiniz diğer doğal diş beyazlatma yöntemleri
Evde uygulayabileceğiniz bir diğer doğal diş beyazlatma yöntemi ise günlük hayatta kullandığımız bir çok ürünün ana maddesi olan karbonattır. Karbonat doğal bir renk açıcıdır.
Karbonat ile diş beyazlatma
Islattığınız bir diş fırçasını bir kaba koyduğunuz karbonata batırın ve dişlerinizi yavaş bir şekilde 2-3 dakika fırçalayın. Bu doğal diş beyazlatma yöntemini hafta 2-3 defa uygularsanız diş tonunuzda günden güne açılma göreceksiniz.
Karbonatın ve tuzun da beyazlatıcı etkisi büyüktür. Ayrıca elma sirkesi de bin bir yararı bir yana, diş minesi üzerindeki sarı lekeleri çıkarmak konusunda oldukça etkilidir.
Karbonat, Tuz ve Sirke Üçlüsü ile diş beyazlatma
Bu üç malzemeyi bir çay kaşığı alarak bir kapta karıştırın ve temiz bir diş fırçasıyla dişlerinize uygulayın.
Çay, Kahve ve Sigara faktörleri
Sizlerle paylaştığımız doğal diş beyazlatma yöntemlerini uyguladıktan sonra da dikkat etmeniz gereken faktörler var. Dişinize zarar veren ve rengini koyulaştıran şeylerden uzak durun: Kahve, sigara gibi ürünler dişlerin üst tabakasını oluşturan, mine üzerinde lekelenmelere yol açıyor. Bu maddelerden uzak durmanız sayesinde dişleriniz çok daha beyaz kalacaktır.
Ayge Buse GÜNDOĞAN
Milliyet
 

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Annem cilekle ovar dişlerini gençliğinden beri bu yöntemi uyguluyormus
Bir de meşe külü der hep

İkisini de denemiş değilim böyle tarifler beni üsendirir iki günü geçmez bırakırım :D
 
Top